Copyright © 2014 Кредитный Эксперт

При использовании материалов этой страницы ссылка на credbrok.com обязательна, для интернет-изданий — гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами.

  • credbrok

Єдиний реєстр боржників починає роботу


Українська влада створює єдиний державний реєстр боржників всіх банків - на днях вона вже прийняла відповідний законопроект. Створення такого реєстру є умовами подальшого співробітництва України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та Європейським Союзом для отримання фінансування.


Відповідно до меморандуму з МВФ, вже в вересні всі банки, включаючи і банкрути, повинні внести в реєстр інформацію про своїх боржників. Система повинна почати працювати до кінця цього року. Цей реєстр дозволить банку побачити, хто з потенційних боржників вже мав проблеми з погашенням минулих боргів, і відповідно оцінити в майбутньому ризики їх кредитування.


«Це робиться для уникнення банками ризиків при наданні кредитів, а також на проведення адекватної оцінки розміру кредитного ризику за наданими кредитами. Це буде сприяти підвищенню надійності банківської системи, підвищенню захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків », - пояснили в Національному банку України, який буде керувати цим реєстром.


Дані про заборгованість повинні включати інформацію про їх фінансовий стан, заставу та поручителях. В Нацбанку запевнили, що українці зможуть мати доступ до інформації про себе в реєстрі та вимагати внесення змін у разі незгоди з її змістом. Збір інформації про позичальників є поширеною в світі практикою.

Державні кредитні реєстри є в 16 країнах ЄС, наприклад, в Австрії, Болгарії, Чехії, Румунії, Португалії, та ще в шести країнах вони наразі створюються.

В Україні проблема несплачених боргів зараз дуже велика. За даними Національного банку, більше 55 відсотків усіх кредитів у країні не обслуговуються - заборгованість підприємств та громадян перед банками становить понад 560 млрд гривень.


Джерело: finance.ua

#реєстрборжників

Просмотров: 0