Copyright © 2014 Кредитный Эксперт

При использовании материалов этой страницы ссылка на credbrok.com обязательна, для интернет-изданий — гиперссылка, не закрытая для индексации поисковыми системами.

  • credbrok

15 мільйонів активних кредитних карток - прогноз на наступні 2 роки


Сьогодні в Україні близько 10-11 млн. людей активно користуються кредитками.


«Якщо емісія буде йти такими темпами, як зараз, то за два роки кількість кредитних карт зросте на 20%. Буде близько 14-15 млн. активних карт», - заявив директор з роздрібної торгівлі Банку "Кредит Дніпро" Марина Дутлова на круглому столі»


Банкіри назвали цілий ряд факторів, які гальмують розвиток сегмента кредитних карт.


«Головними причинами є негативний досвід використання кредитних продуктів та нестабільна ситуація в економіці, яка призводить до відсутності потенційно стабільних доходів клієнтів». «У клієнтів вже накопичено невпевненість у кредитній картці. Через карту іноді виділяються потреби кредитів, у яких абсолютно інша природа, немає ніякого кризисного періоду, а є різні комісії та приховані платежі», - говорить голова правління "Альтбанка" Ігор Волох.


Ще одна проблема, з якою стикаються банки, - пошкоджена репутація потенційних клієнтів. «Порядку 5 мільйонів українців мають негативну кредитну історію. Їм складно претендувати на новий кредит », - розповів голова правління банку "Форвард" Андрій Кисельов. Він зазначив, що такі позичальники, як правило, вже мали досвід спілкування з колекторами, або банки не цілком коректно себе вели у процесі повернення боргу, тому ці позичальники не поспішають знову повернутися до використання кредитних продуктів.


Тормозить популяризацію кредитних карт ще й відсутність платіжної інфраструктури. «Чим далі від Києва, тим складніше скористатися кредитною карткою. Можно просто сняти гроші через банкомат. В такій ситуації клієнт не розуміє, навіщо йому взагалі потрібна карта. Непросто видати кредитну карту також клієнту, у якого відкритий зарплатний проект в іншому банку. Велика частина банків пропонують overdraft за зарплатними картами в розмірі трьох-п'яти місячних окладів, тому для такого клієнта важко продати кредитну карту навіть шляхом самих вишуканих маркетингових пропозицій», - говорить Андрій Кисельов.


При цьому банкіри вважають, що популяризація кредитних карт відбудеться досить активно. «Стереотипи потрібно ломати. Ми, наприклад, в популяризації кредитної карти використовуємо такий термін, як «заначка», яку клієнт може використати у будь-який момент. Необхідно декілька років, перш ніж кредитна карта замінить кредит готівкою», - вважає Ігор Волох.


Джерело: finance.ua

#кредитнакарта

Просмотров: 0